Teleskopik Dikme

Teleskopik Dikme ( Demir Direk ) Sistemleri

Teleskopik dikme ( direk ) birkaç çeşit kesit ve değişik çalışma yüksekliklerine göre imal edilmektedir. Kullanımı çok kolay ve tekrar kullanım sayısı oldukça fazla olan elemanlardır. Çalışma kapasitesi, ömrü ve hassasiyeti üst düzeydedir. Döşeme ve kiriş altı çalışmalarındaki verimi mükemmeldir.

Sağlam ve uzun ömürlü…

teleskopik-dikme-direkStandart üretimimizde; İç borular Ø 48,3 – 3 mm dış borular Ø 60,3 – 2.5 mm, ince ayar vidası Ø 60,3 – 3 mm  kesitindedir. Ancak özel boy, çap ve et kalınlıklarında üretimlerimiz de mevcuttur. Borular test edilmiş TSE belgeli ve kalite sınıfı ST37 dir.

Sfero döküm ince ayar vidası kullanılmaktadır.Teleskobik dikmelerin ( direk ) 4 mm sactan kabartma yöntemi ile imal edilen taban tablasında Ø 10 mm delikler bulunur.

Döşeme ve kiriş altı olmak üzere iki çeşit olan mahya yuvaları 5 mm sactan imal edilmektedir. Ayar vidası kısmı, tornada standartlara uygun çelik borudan sıkıştırma yöntemi ile talaşsız kare dişler açılarak dış boruya kaynatılır veya doğrudan dış boru üzerine açılır. Kaba ayar delikleri standartlara uygun şekilde, hidrolik sistemle çalışan otomatik zımbalarla Ø 15 mm olarak açılır.

400 cm den daha yüksek mesafelerde dökülecek betonlarda, kalıp altlarında kullanılacak olan Teleskobik Dikmeler ( direk ) birbirlerine bağlantılı olmalıdır. İç veya Dış boruya ilave edilen oynar flanşlar, yatay elemanlar kullanılarak istenilen yükseklikte birbirlerine monte edilerek olası burkulmalar önlenmektedir.

Teleskopik Dikmelerin kendi kendine ayakta durmasını sağlayan tripot ayak ( 3 ayak ) imalatımız da bulunmaktadır.

Teleskobik Dikme ister çelik, istenirse ahşap döşeme kalıpları ile uyum içerisinde çalışabilmektedir. Mahya yuvasının şekline bağlı olarak döşeme altında kullanıldığı gibi kiriş altında da rahatlıkla kullanılabilir.

Başlık olarak ‘U’ başlıklı, ‘T’ başlıklı, ‘Düz’ başlıklı ve ‘4 Yollu’ başlıklı olarak imal edilmektedir.

teleskopik-dikme-testTELESKOPİK DİKME TEST CİHAZI   >>>Teleskopik Dikmeler için standart ölçülerimiz;
Min/Max
175/300 cm Teleskopik Dikme  [3,0m]
200/350 cm Teleskopik Dikme  [3,5m]
225/400 cm Teleskopik Dikme  [4,0m]
250/450 cm Teleskopik Dikme  [4,5m]
275/500 cm Teleskopik Dikme  [5,0m]
300/550 cm Teleskopik Dikme  [5,5m]

Fabrikada üretim esnasında Teleskobik dikmelerin testlerini yapabilmek için özel olarak tasarladığımız basınç uygulama cihazımız kullanılmaktadır.
Ara mesafesi Teleskopik Dikmelerin uzunluğuna göre ayarlanabilen cihazımız dan elde edilen değerler, kabul edilebilen sınırların içinde olup olmadığı kontrol edilerek ISO 9001 sistemimize göre arşivlenmektedir.

TSE tarafından hazırlıkları tamamlanan ve 2016 yılı ile birlikte belgelendirme süreci başlayacak ürünlerdir. Yeni standart TSE TS EN 1065 Ayarlanabilir Teleskopik Çelik Dikmeler dir.

Toplu alımlarda fabrikamızı ziyaret eden müşterilerimizle birlikte de bu testler yapılmaktadır.

TELESKOPİK DİKME STATİK HESAPLAMALARI;

Ürünlerimize ait statik hesaplamalarımız mevcuttur ve satış sonrası müşterilerimize gönderilmektedir.

Türkiye’nin her yerine sevkıyat yapmaktayız ; İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, Antalya..